Sevimli oldu!
İğrenç oldu..Biri boş olmak üzere 20 aromalı nefes hazırladım bir kenara, üzerine çeşitli şeyler karalanmış orjinal kutusunun içinde. Her biri ayrı bir ana yönelik olup ayrı bir aroma ve hissi çağrıştırsın diye umduğum 20 nefes. Biri, ilki boş.. Başlangıçların güzel olması gerektiğine inanırım ben. Sonrasının nasıl olacağına kişi kendi karar verebilir; ama başlangıçlar güzel olmalıdır bunun için. Bu yüzden ilk nefes düzgün, olağan, normal. Diğerleriyse desenli, farklı ve özgün.
Aptal bir kutu dolusu zehir. Şık gözükmesi için cicili bicili ya da ağır abi kılıklı kılıflara konulmuş konsantre zıkkım ruloları işte altı üstü! Üstelik nasıl, niye ve nedense artık, espritüel olmaları için zorlanmış ama bir halta benzememiş pek çok saçma yazı ve çizim barındırmakta üzerlerinde artık. Çok sıkılmış olmalıyım bunu yapabilecek düzeye geldiğime göre. Farklı yapılmaya çalışılmış her biri ama neden? Can sıkıntısı? Saçmalama arzusu? Yapay sevimlilikler? Üstelik ilki dalga geçer gibi normal bırakıldı bir de. Niye, diğerleri süpriz olacak sanki, taşıdığı umut bu sanırım. Fakat yok öyle bir şey.. Her şey ortada.. Her şey basit.. Her şey saçma.. Bir kutu dolusu zehir işte sadece..Farklı tınıların ahengi bir cümbüş ve uyum oluşturuyor kulaklarımda, zihnim rahatlıyor. Hayatın sesi geliyor biraz daha uzaktan. Neşe dolup, dudaklarımla belirtiyorum bunu yeni güne ve dünyaya.
Gürültüler doluyor beynimin içine. Dışarıdan gelen şehrin kargaşasının acı çığlıkları bir yanımdan saplanıyor kafama. Dudaklarım büzülüyor acıyla. Bitsin diye dua ediyorum bir süredir adını anmadığım o kavrama.Tatlı bir uyku bastırıyor üzerime. Hazırlayıp saklanmış minik hediyem kenarda duruyor masumca. Sabırsızım..
Yorgunluğun ağır gülleleri üzerimde. Kutulanmış zehir kenarda duruyor. Neden bilmem, korku doluyor bir yerlerden içime bir anlığına bazen. Sonra geçip gidiyor geldiği gibi hızlı ve saçmaca.Heyecanlı ve sabırzısım!
19 tanesi süslenmiş 1'i boş bırakılmış 20 tek sigara. Üzerindeki yazılar çarpıtılmış, değiştirilmiş, yer yer süslenmiş bir paket. Ne gerek var ki?.. Güzel bile olmadı..Bu gün iyi biri olmaya ve günü iyi geçirmeye karar verdim az önce!
Her zamanki gibi tuhaf bir gün.. Muhtemelen çok da sıkıcı olacak..Hayat ne tuhaf, vapurlar falan.. Değişik yaşamlar, değişik vapurlar, değişik değerler, değişik istekler, değişik keyifler.. "Yapmam" dediğin şeyleri yapabilme isteğini göstermek yer yer başkaları için. Hayat ne tuhaf, vapurlar falan..
Hayat ne tuhaf, vapurlar falan.. Değişik yaşamlar, değişik vapurlar, değişik değerler, değişik istekler, değişik keyifler.. "Yapmam" dediğin şeyleri yapabilme isteğini göstermek yer yer başkaları için. Hayat ne tuhaf, vapurlar falan..

0 adet elleştiri almış.:

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa