"Egzoz dumanı dalgaları çarpıyor duvarlarıma. Korna ve insanların seslerinin beton sokaklarda yankılanıyor. Sokak lambalarının ışıltısı dolduruyor etrafı. Karbonmonoksit doluyor ciğerlerime çektiğim derin nefes ile. Sigara dumanı, is, toz.. Hayat ne güzel.." dedi Şehir Bağımlısı.


"Denizin (o kirli) kokusu, taşlara vuran (o çöp dolu) dalgalar, insanların (yapmacık) gülüşleri ve (içi kötülük dolu) sıcak (gibi görünmeye çalışan) bakışları ile hayat güzel (bulunmak zorunda bırakılıyor bize).." dedi Benliğini Tam Olarak Bastıramamış Adam.

"Gürültücü komsuların sesleri, önünüzde yürüyüp içtikleri sigara dumanını istemsizce yüzünüze çarpan yayaların verdiği koku, gereksiz yerlerde gereksiz hız yapan şöförlerin yarattığı doku, etrafa saçılmış çöplerin görüntüleri, genetik açıdan bozulmuş yiyecek ve içeceklerin tatsız tatları.. Her duyuya hitabeden yeni olgular getirdi bize çağ.." dedi Zamanı Yakalayıp Kabullenmeye Çalışan Adam.

"Suni deri, yapay kürk, yapma çiçek, yapmacık duygular, gereksiz ev yapımı sosyal maskeler, yapısı değiştirilmiş bitkiler, tüysüz ya da küçültülmüş kediler ya da köpekler, yalanlar, bilgisayar üzerinden yazı temelli konuşma programları, insanlar.." dedi ve lafını bitiremedi İnsan.

"Klima kötü kokutuyor. Vantilatör saçma bir şey. Kola ve türevleri zararlı, meyve suları 'doğala özdeş hede' saçmalıklarıyla süslü kalmış." dedi ve konuşmaktan vazgeçti Sıkılmış Adam.

Ve daha pek çok ses ve yorum ve düşünce ve bakış açısı..

0 adet elleştiri almış.:

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa