Ne öğrendik: Ankara'yı sevmiyorum, Ankara bana göre bir şehir değil, Ankara'da hayatta kalma yüzdem oldukça düşük, Afyon soğuk.


Perşembe gecesi yola çıktım, gecenin 4'ünde Afyon'un ayazında titrerken insanların "Ahah, İzmir'li bu kesin" bakışları ve laflarıyla güldüm ve sabahın köründe kirli, kuru havasıyla Ankara'ya vardım. Cuma oluyor yani, neyse.. Orta Dünya ya gittim, gördüm, yemeğini yedim.

Aralar pek yok. Çoğunlukla kafam conda ve oyun senaryolarındaydı. Cumartesi günü 10.00 gibi con alanına gidip etrafta farklı yerlerden tanıdığım insanlarla görüştüm, güldüm eğlendim falan. İlk günkü oyunum Otostopçunun Galaksi Rehberi temalıydı, havlumla gittiğim oyuna oyuncuların da havlularıyla gelmeleri beni oldukça sevindirdi (ve normal hissettirdi). İkinci günkü Kene ve Camarilla konseptli oyun hakkında dönen onca dedikoduyla ve arada kulağıma gelen otostopçu oyununun nasıl olduğunu merak edilişiyle bolca ego tatmin ettim. Uzun süre beni idare eder bu gaz sanırım ^_^

Akşamında şöringerin kedisi(tam adını yazmaya üşeniyorum) diye bir yere götürüldük tatlı bir müzik, bilardo masaları hatta tekken ve street fighter arcade hedesiyle süfer bir mekan. İzmir'e de böyle bir yer istiyorum. Nargile falan da vardı. Çatısı parça parça olup açılabilir olduğundan sigara içilebilme işin de halletmişlerdi. Güzeldi falan. Öyle işte..

İkinci gün son anda senaryoda yapılan değişiklikler, eklentiler vs derken heyecan küpü olarak alana vardık. Beklediğim kadar olmasa da iyi bir oyun oldu. Hazırladığımız senaryodan bayağı br koptuk ama olsun. Neyse, öyle işte. İzmir cici şehir.

Keşke İCON ve YıldızCon'a da gidebilsem :/

1 adet elleştiri almış.:

Güzeldi abi AnkaCON, sen de kendi adına pek güzel neşe kattın. ^^ Ben senin oyunlarında pek keyif aldım, umarım ben de çok rahatsız edici olmamışımdır. ^^;

Ayrıca ikinci oyunda yapılacak fazla şey yoktu ya.. Gayet iyi kotardınız o zorluklara rağmen. Biz hâlâ o efsaneyi dolaştırıyoruz kulüpte aramızda.

Hem hâlâ keşkesi mi kalmış, geliyorsun işte!?

18 Ekim 2009 02:30  

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa