Etrafta tur tehberinin gösterdiği yolu izleyerek dolaşan insanları gözardı ederek taş yola girdi. Yüzlerce yıllık kayaların arasından saygısızca çıkan otlara baktı öfkeyle. Bembeyaz taşların üzerini örten, onları gizleyen doğaya küfretti kısa ve çeşitli bedensel organları içeren şekilde. Yıkılmış sütunların yanından geçti dokunarak onlara. Ciğerlerine tarihi doldurdu hava yerine. Eski yolda yürüdü ağır ve sağlam adımlarla. Onlara çıplak ayakla basıp daha iyi hissetme isteğini bastırmak için eliyle sıvazladı yerdeki düz, sırası bozulmuş taşları. İlk anın sersemliğini üzerinden atınca elindeki haritadan nerede olduğuna baktı. Varmak istediği yere gelmişti.


Yola ve yıkılmış yapıya baktı. Gözlerini kapadı. Gördüklerini kafasında yerleştirdi. Etrafa saçılmış parçaları yerlerine koymaya çalıştı. Yapının ilk halini tekrar oluşturdu. Hepi topu dört beş basamaktan oluşan ama şimdi iki basamağa düşmüş girişi geçip binaya girdi. Odaları gezdi yavaşça. Üst kata çıkan merdivenlerin olduğu yere gelince durdu. Etrafına baktı. Artık orada olmayan merdivenlerin üzerine çıkıp üst katı düşledi. Odaları gezdi yine. Eşyaların yerlerine baktı. Sonra birine girdi. Pencereden dışarıyı izledi biraz. Geri dönüp kapıyı kapadı. Masanın üzeridekileri düzeltti. Yatağa uzandı ve lafını bitirdi ".. kısaca demek istediğim; özür dilerim.."

Gözlerin açtığında etrafındak gürültücü, şaşkın ve korkmuş kalabalığa baktı. "Tansiyonum düşmüş olmalı." dedi titrek bir sesle. Onu oradan götürürlerken geriye bir bakış attı. Uzun zaman önce bitirmesi gereken bir iş tamamlamanın verdiği hazla tamamlaması gereken diğer hayatlarını düşündü. Son yaklaşırken ruhu artık huzur bulmalıydı..

çok kötü oldu ya..

1 adet elleştiri almış.:

çok kötü olmamış.. sadece detayı eksik
daha iyi hissedebilirdik gibime geldi

22 Ekim 2009 00:34  

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa